Національний костюм

Home / Національний костюм

Можна точно сказати, що національний одяг – це спадщина наших предків та їхні духовні цінності. Тому український народний костюм можна назвати багатофункціональним. Костюм – не лише створює облік вбрання людини з певної території, а й цілий переказ про людину. Вікова градація, використання матеріалів, елементи оздоблення, зокрема – вишивки, зачіски і аксесуари, – це все те, що може дати повну інформацію про людину.

Щоправда, навчитися читати костюм – справа нелегка. Та природна цікавість, наполегливість і любов до рідного краю здатні творити дива. Тим більше, наше генетичне прагнення бути абсолютно самодостатньою і відданою своїм традиціям нацією з кожним роком тільки посилюється.

Насамперед важливо усвідомити: кожен елемент народного вбрання є частинкою, покликаною посилити елемент інший. Використовуючи народний костюм в тій чи іншій сфері сучасного життя, слід першочергово досягти відповідності між різними деталями. Так, наприклад, буденний одяг не можна поєднувати зі святковим головним убором, взуттям і коштовними прикрасами, або одягати речі, які разюче контрастують між собою в плані регіональному, не відповідають віку тощо. Тому бажаємо читачеві успіху в опануванні такої цікавої та неординарної науки, як історія костюма.

І тоді українське народне вбрання заговорить до поціновувача мовою барв, орнаментів, крою і дрібненьких, непомітних на перший погляд, деталей.